راهنمای کاربری در آموزشگاه آنلاین

راهنمای کاربری در آموزشگاه آنلاین

در اولين مرحله جهت استفاده از دوره ها و ثبت نام در دوره های آموزشگاه باید در آموزشگاه ثبت نام کرده و یا عضویت داشته باشید.

A : در این قسمت در صورت داشتن نام کاربری کلیک نموده و با وارد نمودن نام کاربری (نام کاربری همه دانشجویان کد ملی شان می باشد)و رمز عبور وارد پنل کاربری خود شوید. درصورتی که عضویت شما توسط همکاران ما انجام شده باشد نام کاربری و رمز عبورتان همان  کد ملی تان است.

B : در این قسمت می توانید برای ثبت نام و عضویت در سایت اقدام نمایید.

در بعضی مواقع وقتی وارد آموزشگاه آنلاین می شوید و یا وارد پنل خود می شوید، پیغام «در حال بارگذاری…» بر روی صفحه نمایش داده میشود و در همین حالت باقی میماند.

در خیلی از مواقع این به خاطر کش بروزر (Browser Cache) شما بوده و برای رفع این مشکل یکبار صفحه بروزر خودتان را بروز کنید (در ویندوز از کلید F5 و در مک از کلید Command+R استفاده کنید)

همه اعضای سامانه اعم از اساتید و دانشجویان می توانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد پنل کاربری شوند. نام کاربری هر کسی همان کد ملی اش می باشد.

C : در این قسمت کد ملی خودتان را وارد نمایید. (حتما از کیبرد انگلیسی استفاده نمایید.)

D : در این قسمت رمز عبور خودتان را وارد کنید. ( حتما از کیبرد انگلیسی استفاده نمایید.)

E : در این قسمت کد امنیتی سیستم را وارد کنید. کد امنیتی شامل جمع اعداد زیر می باشد که حتما برای ورود از کیبرد انگلیسی استفاده کنید. در صورتی که با خطای «اعتبار سنجی» روبرو شدید، یکبار بر روی آیکون Refresh کنار اعداد (جهت تولید اعداد جدید) کلیک نموده تا یک عدد جدید تولید گردد و با جمع عدد جدید در قسمت کد امنیتی وارد سامانه شوید.

در صورت فراموشی رمز عبورتان، بر روی گزینه «فراموشی رمز عبور» کلیک نمایید تا رمز عبور به شماره همراهتان پیامک شود.

برای عضویت در سامانه باید اطلاعات زیر را به دقت پر نمایید. در قسمت نام و نام خانوادگی، اطلاعات خود را به فارسی وارد نمایید. در صورت تایپ اشتباه و ثبت، بعدا می توانید وارد پنل کاربری خود شده و این مشخصات را تغییر دهید.

در قسمت شماره ملی ،‌کد ملی خود را به دقت وارد نمایید. کد ملی شما به عنوان نام کاربری تان استفاده می گردد، این قسمت را با دقت وارد نمایید و حتما از کیبرد انگلیسی استفاده کنید. (نکته: کد ملی در صورت ثبت دیگر قابل تغییر نمی باشد.)

شماره موبایل خود را با کیبرد انگلسی وارد نمایید. شماره ای که در این قسمت وارد می کنید بعدا قابل تغییر می باشد. اما در صورت فراموشی رمز عبور، رمز شما به این شماره پیامک خواهد شد.

در قسمت رمز عبور، رمز دلخواه خود را وارد نموده و حتما از کیبرد انگلیسی استفاده کنید.

آدرس ایمیل خود را وارد کنید. این بخش نیز بعدا در پنل کاربری قابل تغییر می باشد.

در قسمت کد امنیتی مجموع اعداد نمایش داده شده را وارد کنید. در صورتی که با خطای «اعتبار سنجی» روبرو شدید، یکبار بر روی آیکون Refresh کنار اعداد (جهت تولید اعداد جدید) کلیک نموده تا یک عدد جدید تولید گردد و با جمع عدد جدید در قسمت کد امنیتی مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

پس از ثبت نام و یا وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور، در قسمت بالای سامانه امکان دسترسی به پنل کاربری خود را خواهید داشت. با کلیک بر روی گزینه «پنل کاربری» وارد پنل دانشجویی خود شده و در آن قسمت به کلاس های خریداری شده دسترسی خواهید داشت.

پس از کلیک بر روی گزینه «پنل کابری» منوهای مربوطه ظاهر می گردند. در قسمت «ویرایش مشخصات» می توانید اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، ایمیل را تغییر دهید. همچنین در قسمت «کلاس های من» می توانید به دوره های خریداری شده دسترسی داشته باشید.

لیست کلاس های شما در قسمت پایین صفحه به نمایش در می آیند که با کلیک بر روی دکمه «لیست جلسات» می توانید لیست جلسات هر کلاس را مشاهده کنید.

پس از ورود به هر کلاس، شما می توانید با کلیک بر روی کلید «ورود به کلاس مجازی» وارد کلاس شده و به صورت آنلاین کلاس را مشاهده کنید.

نکته: این گزینه زمانی فعال خواهد بود که استاد دوره در کلاس حضور داشته باشد.

در صورتی که جلسه ای برگزار شده باشد و شما بخواهید به فیلم های ضبط شده کلاس دسترسی داشته باشید، بر روی دکمه «منابع مرتبط» کلیک نمایید و فیلم های مربوط به هر جلسه را می توانید تماشا کنید.